Musliinist beebitekid on viimastel aastatel üha rohkem populaarsust kogunud. Pole ka ime, sest musliintekk on väga mitmekülgselt kasutatav, pehme, kerge ja hingav pakkudes mitmeid eeliseid nii beebidele kui lapsevanematele. 

Selles blogis räägimegi musliintekkide võludest ning erinevatest kasutusviisidest.

Musliinist beebitekkide eelised


Musliinkangas, millel on mitu nime - puuvillakrepp, musliin, marli - on õhuline, kortsuline kangas, mis on kootud hõredalt ja vähemalt kahekihilisena. Kangakihtide vahel on korrapäraste vahemike järel õmblus, mis ühendab kahte kihti, aga kanga pinnale ei paista. Kanga parem- ja pahem pool on ühesugused. 

Musliintekid, erinevad värvid


Musliinkangast beebitekkidel on mitmeid eeliseid:

 • Hingav: Musliinkangas on lõdva hõreda koega, mis võimaldab õhul vabalt liikuda. Kihtide vahel olevad tühimikud moodustavad väiksed nn õhutaskud, mis soodustavad õhuringlust, võimaldades kehasoojusel ja niiskusel väljuda ning värskel õhul sisse tulla. See muudab musliinteki väga hingavaks aidates reguleerida beebi kehatemperatuuri ja vähendades ülekuumenemise riski.
 • Pehme: Musliintekkide valmistamiseks kasutatakse 100% puuvilla, mis on tuntud oma pehmuse poolest ning on beebi naha vastas õrn. Mida rohkem musliintekki pesta, seda pehmemaks see muutub.
 • Vastupidav: Musliin on väga vastupidav kangas, taludes sagedast pesemist, muutes selle ideaalseks igapäevaseks kasutamiseks.
 • Kaalult kerge: Musliinist tekk on õhuline ja kergekaaluline, see võtab mähkimiskotis või lapsevankris minimaalselt ruumi. Nii on seda lihtne kaasa haarata ja sul on mugav tekk käepärast alati, kui sinu beebi seda vajab.
 • Imav: Tänu oma õhulisele struktuurile imab musliinkangas hästi niiskust, tagades beebile kuiva ja mugava olemise.
 • Looduslik & hüpoallergeenne: Musliinist tekid on valmistatud looduslikest puuvillakiududest, olles beebi tundliku naha vastas õrnad. OEKO-TEX või GOTS sertifikaadiga puuvillakangas on hüpoallergeenne, ei sisalda kahjulikke kemikaale ega värvaineid, vähendades nahaärrituse või allergiate riski.
 • Lihtne hooldus: Musliintekke on kerge hooldada. Neid saab pesta ja kuivatada masinas ning nende kerge kaal tähendab, et need kuivavad kiiresti. 

beebi lamab musliinteki peal


Musliinist beebitekkide kasutusvõimalused


Musliinist beebitekkidel on lisaks tavalise kerge tekina kasutamise kõrval mitmeid muid kasutusviise:

 • Mähkimislina / mähkimistekk: Musliinist tekid on ideaalsed vastsündinute mähkimiseks. Need on pehmed ja hingavad jäljendades emaüsa hubast keskkonda, pakkudes beebile mugavust ja turvalisust. Järgi turvalise mähkimise tehnikaid, et tagada beebi puusadele ja jalgadele piisavalt ruumi tervislikuks arenguks.
 • Aluslina: Musliinist tekki saab kasutada aluslinana nii voodis, vankrikorvis kui hällis. Pehme ja hingav kangas on mugav pind, mille peal on beebil mõnus magada. Veendu, et musliinkangas on kindlalt madratsi alla tõmmatud, et vältida lahtise kangamaterjali poolt tekkivat ohtu. Võimalusel eelista standardsete mõõtudega voodis kummiga voodilina.
 • Aluskate: Musliintekki saab kasutada aluskattena lamamistoolis, turvahällis ja söögitoolis. See pakub pehmet ja mugavat lisakihti lapse ja istme vahel, mida on määrdudes lihtne ära võtta ja puhastada. Veendu vaid, et musliintekk oleks paigutatud nii, et see ei segaks eseme ohutut kasutamist.
 • Imetamiskate: Imetades avalikus kohas või isegi kodus, võid kasutada musliinist tekki imetamiskattena. Kerge ja hingav kangas tagab õhuringluse, pakkudes emale privaatsust ja beebile segamatut keskkonda söömisele keskendumiseks. 
 • Lapsevankri või turvahälli kate / päikesevari: Laota musliinist tekk lapsevankri või turvahälli peale, et kaitsta teda päikese, tuule ja putukate eest, samal ajal võimaldades õhul vabalt liikuda.
  Ära kunagi kata lapsevankri ava või turvatooli täielikult musliinkangaga ega ühegi teise materjaliga, kuna see võib takistada õhuringlust ning suurendada beebi ülekuumenemise riski.
 • Päikesekaitse lapsekandmisel: Kui kasutad beebi kandekotti, võid sellele peale laotada musliinist teki, et kaitsta oma beebit päikese ja tuule eest, säilitades samal ajal õhuringluse. Jälgi, et beebi üle ei kuumeneks.
 • Suulapp / "krooksutamise" lina: Musliinist tekid on imavad, mistõttu sobivad suurepäraselt ka suulapiks. Aseta see õlale või põlvele, kui beebit krooksutad, vältides plekke riietel või pane toitmise ajal beebile alla. Suupühkimiseks on hea kasutada väiksemaid musliinlappe, mis on tehtud samast materjalist. 
 • Mähkimisalus: Musliinist tekki saab kasutada mähkimisalusena, eriti siis kui oled kodust eemal. Voldi see kokku ja aseta puhtale pinnale, et luua pehme ja puhas alus mähkimiseks.
 • Mängumatt: Aseta musliinist tekk põrandale, nii saab sinu beebi seal mõnusalt maailma uudistada ja mängida. Pehme kangas julgustab last avastama ja tugevdama oma kaela-, selja- ja õlalihaseid. Kuna kangas on struktuurne, siis pakub see ka sensoorseid elamusi.
 • Piknikutekk: Nii nagu musliintekk sobib toapõrandale, saab seda kasutada ka piknikutekina pakkudes pehmet ja puhast aluspinda muru peal või rannas. Võta musliintekk ja muud piknikuasjad kaasa ja naudi perega koosolemist just sinu lemmikpaigas.
 • Kaisutekk: Kui sinu beebi kasvab, võib tal tekkida kiindumus teatud esemete vastu, mis pakuvad talle lohutust. Musliinist tekk võib saada tema armastatud kaisutekikeseks, olles rahustav ja tuttav ese, mida kaisus hoides uinuda.

 • Vannilina / rannarätik: Pärast vanni saad mähkida oma beebi musliinist teki sisse. Imav kangas aitab nahka kuivatada ja on mõnusalt pehme ja soe. Kuna musliin kuivab väga kiiresti, siis on see asendamatu ka rannas.
 • Mängutelk: Kasuta musliinist tekke ja majapidamises leiduvaid esemeid, nagu toolid või pesunöör, et ehitada mängutelk. Nii saab luua hubase ruumi, kus laps saab raamatuid vaadata, mängida ja luua omaenda seiklusi.

Musliintekkide kasutusvõimalused ei piirdu ainult nende soovitustega, neid saab kasutada vastavalt vajadusele väga erinevates olukordades. Musliinteki mitmekülgsus muudabki selle praktiliseks ja oluliseks esemeks iga lapsevaneme jaoks, pakkudes lõputuid võimalusi.

Vaata ka:
Babyluv Studio musliinist beebitekk
BIBS musliinist beebitekk

Babyluv Studio musliintekk pakendis

Babyluv Studio